Hoppa till sidans innehåll

Resultat - Team Trion 8/1 2011

09 JAN 2011 18:30
Den andra deltävlingen i årets upplaga av Team Trion avgjordes på
Olles spår lördagen den 8/1 2011. Temperaturen var -13 och totalt startade 108 deltagare varav 78 valde att åka med tidtagning. Mattias Westman var precis som i den första deltävlingen snabbast över 10 km.
  • Uppdaterad: 19 DEC 2012 21:32

D11 5 km
1. Klara Abrahamsson
2. Elin Stenlund
31,17
44,40
 
D14 5 km
1. Edit Landström 50,07

D15 5 km
1. Signe Malmer 26,42

D18 10 km
1. Lovisa Norgren


D21 10 km
1. Terese Bäckström
2. Angelica Andersson

3. Anna Bylund
39,41
45,05

49,26

D30 10 km
1. Eva Cedergren
2. Stefanie Ersson
56,52
59,48

D35 10 km
1. Susann Jonsson 66,45

D40 10 km
1. Charlotta Wållberg 42,12

D40 5 km
1. Ingrid Kostekt 37,28

D45 10 km
1. Agneta Sellin
2. Cajsa Åkesson
46,49
47,27

D50 10 km
1. Gunilla Sandkvist 62,16

H8 5 km
1. Hugo Abramsson
44,37

H11 5 km
1. Wilmer Wiklund
2. Arvid Larsson

3. Helmer Wiklund
26,40
31,07

44,22


H12 5 km
1. Markus Oskarsson 29,03

H14 10 km
1. Carl Schogster 41,55

H15 5 km
1. Daniel Adolfsson 16,30

H21 10 km
1. Mattias Westman
2. Lukas Pettersson

3. Björn Rydvall

4. Glenn Persson
29,09
30,20

31,17

32,15


H30 10 km
1. Björn Yttergren
2. Per Berglund

3. Emil Olsson

4. Kristoffer Lindblom

5. Back Tomas Ersson
35,21
36,19
39,15
40,37
42,42
 
H35 10 km
1. Mattias Abramsson
2. Jonas Sandström

3. Fredrik Ragnarsson

4. Tomas Nordin

5. Per Lindström

6. Tomas Jonsson
31,51
33,16

38,07

47,04

47,05

50,13
 
H40 10 km
1. Erik Oskarsson
2. Olof Stenlund

3. Erik Sjöström

4. Stefan Bygdesson

5. Peder Jonsson

6. Anders Jonsson

7. Anders Löfgren
34,00
34,05

35,34

37,48

38,24

40,07

50,14

H45 10 km
1. Johan Svensk
2. Martin Lundberg

3. Anders Olsson

4. Johan Brändström

5. Patrik Stenlund

6. Per-Anders Karlsson
33,47
36,24

37,01

39,28

39,53

41,24

H50 10 km
1. Jonas Pettersson
2. Bengt Näsholm

3. Lasse Fryxå

4. Rune Söderman

5. Krister Tjäder

6. Ulf Holmqvist
32,44
34,49

34,50

37,03

40,04

40,22

H50 5 km
1. Egon Nyström 27,27

H55 10 km
1. Bert-Olov Brännström
2. Martin Erlandsson

3. Tomas Blomqvist
40,12
44,54

53,03

H60 10 km
1. Einar Westman
2. Gunnar Tiger
36,54
43,41

H65 10 km
1. Sture Jonsson
2. Herbert Karlsson

3. Allan Eriksson
 
46,06
46,08

51,42
H70 10 km
1. Gunnar Sjöblom
2. Robert Madisson
45,40
56,45

H80 10 km
1. Allan Isaksson 60,19

DM 5 km 1. Karin Runesson 42,00

HM 5 km 1. Jonas Helmersson
2. Gustav Pettersson

3. Markus Willman
25,44
26,17

28,06

 
DM 10 km 1. Lotta Strömblad 61,16

HM 10 km 1. Ola Nordlander
2. Anders Schogster
3. Joakim Nordberg
25,44
26,17
28,06

     


Elin Loven
Frida Karlenius
Maria Westermark
Kerstin Boman
Skribent: Magnus Rudehäll

fb2

 

Postadress:
Team Esplanad
Himlastigen 33 kv
90641 Umeå

Besöksadress:
Himlastigen 33 kv
90641 Umeå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info