Hoppa till sidans innehåll

Team Trion 2019/2020

19 DEC 2019 09:11
Lördagar 28/12, 4/1, 18/1 på Olles spår, Umeå. Obs! Inställt 11/1.
  • Uppdaterad: 19 DEC 2019 09:11

Välj mellan 5 eller 10 km.
Ingen startavgift.
Start: kl 10.00-11.00 
Med eller utan tidtagning.
Köldgräns -15. Reservdag 18/1.

Alla deltagare är med i utlottning av 2 nätters weekendboende för två personer på Saxnäsgården. Utlottning skrer efter sista tävlingen.

Varm dryck. Alla välkomna!

 


 

 

Resultatlista Team Trion  28/12 2019

 

Damer 5km:

1: Moa Lindgren  26,05

2: Lisa Fredriksson 31,40

3: Sigrid Ljungstedh  35,34

 

Herrar 5Km:

1: Hugo Lindgren 18,53

2: Mikael Lindgren  18,55

3: Oskar Jonsson 19,14

 

Damer 10km:

1: Amanda Flodell-33,46

2: Cecilia Henfridsson  37,06 

3: Outi Krekula  39,13

4: Anette Fjällborg 40,08

5: Anita Lundmark  42,58

6: Hanna Ahlund  45,27

7: Maria Näslund  57,58

 

Herrar 10km:

1: Patrik Jonsson  26,00

2: Henrik Fors  26,04

3: Fredrik Ragnarsson 26,26

4: Andre Nygård    27,24

5: Henning Sandström 27,39

6: Hans Fjällborg 27,52

7: Stefan Lejon 29,08

8: Arvid Jonsson  29,17

9: Ragnar Sjölund 29,23

10: Filip Sundberg  29,44

11: Roine Åström  30,44

12: Robert Sandström  30,55

13: Rune Söderman  31,10

14: Åke Strömberg  31,51

15: Tore Klingberg  32,44

16: Arne Hedlund 33,00

17: Hans Persson  33,24

18: Ulf Landström 33,33

19: Joakim Johansson  33,41

20: Markus Ness  34,01

21: Kristoffer Österlund  34,02

22: Adam Sehlstedt  34,04

23:  Fredrik Norlin  34,31

24:  Einar Westman  34,50

25: Peter Brekke  35,14

26:  Anders Näslund  35,47

27:  Leif Stening  35,48

28:  B-O Berglund  36,29

29: Jonatan Larsson  36,51

30:  Rolf Isaksson 37,38

31: Magnus Vinblad  39,04

32:  Bert-Allan Persson  40,06

32: Stig Eriksson  40,06

34: Roger Hedlund  40,29

35: Erling Edvinsson  41,41

36: Gunnar Tiger  42,01

37: Oskar Sandlund  42,13

38: Henrik Widman  42,16

39: Mikael Berglund  42,34

40: Gunnar Lindmark  45,21

41: Mikael Stenberg  47,53.

 


Resultatlista Team Trion 4/1 2020.

Damer 5 km 
1 Saga Wärmdal 01:00:58
2 Linnea Wärmdal 01:01:00

Damer 10 km 
1 Mette Fjellborg 00:37:01
2 Marina Assarsson 00:39:32
3 Karoline Östlund 00:43:50
4 Hanne Ahnlund 00:46:57
5 Tove Metsson-Frost 00:47:09

Herrar 5 km

1 Oskar Jonsson 00:17:41

Herrar 10 km

1 Patrik Jonsson 00:24:40
2 Henrik Fors 00:24:41
3 Fredrik Ragnarsson 00:25:08
4 Erik Torshage 00:25:20
5 Erik Oskarsson 00:25:44
6 Henning Sandström 00:26:17
7 Hans Fjellborg 00:26:24
8 Erik Johansson 00:26:33
9 Arvid Jonsson 00:27:35
10 Rasmus Sjölund 00:28:00
11 Mikael Carlsson 00:28:39
12 Jörgen Strinnholm 00:29:01
12 Rune Söderman 00:29:01
14 Roine Åström 00:29:20
15 Tomas Karlsson 00:29:32
16 Robert Sandström 00:29:33
17 Anders Rosén 00:30:07
18 John Brodin 00:30:08
19 Fredrik Norlin 00:30:09
20 Arne Hedlund 00:30:15
21 Svante Drugge 00:30:33
22 Tore Klingberg 00:30:39
23 Martin Lundberg 00:30:51
24 Ulf Landström 00:31:51
25 Einar Westman 00:33:18
26 Ejlert Lanto 00:34:03
27 Anders Näslund 00:34:15
28 Jonas Eilertsen 00:34:18
29 Ralph Lindberg 00:34:27
30 Mikael Ödling 00:34:29
31 B-O Berglund 00:35:24
32 Bert Allan Persson 00:35:43
33 Stig Eriksson 00:35:58
34 Roger Hedlund 00:41:13


Inställt 11/1, nästa tävling 18/1.

Skribent: Magnus Vinblad
Epost: Adressen Gömd

fb2

 

Postadress:
Team Esplanad
Himlastigen 33 kv
90641 Umeå

Besöksadress:
Himlastigen 33 kv
90641 Umeå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info