Hoppa till sidans innehåll

Resultat - Team Trion 7/1 2012


I ett strålande vinterväder och sju minusgrader avgjordes den första deltävlingen i Team Trion 2012. 120 deltagare startade ute på Olles spår och av dessa valde 85 att åka med tidtagning. Björn Rydvall var snabbaste herråkare över 10 km med tiden 28.10 medan Josefina Vikberg var snabbaste dam med tiden 37.00.

 

Damer 5 km
  
D8 5 km   
1. Ella Brodin 44.20
 
D10 5 km   
1. Heidi Brodin  41.20
 
D11 5 km   
1. Linn Schogster 26.43
 
D12 5 km   
1. Klara Abrahamsson 26.40
 
D21 5 km   
1. Jenny Danielsson 28.50
 
D35 5 km   
1. Maria Muribi
2. Kristen Brodin
41.15
44.30
 
D50 5 km   
1. Eva Sjöroos 37.10
 
DM 5 km   
1. Irené Gustafsson 28.00
  
 
Damer 10 km
  
D15 10 km   
1. Edit Landström 43.25
 
D21 10 km   
1. Josefina Vikberg
2. Nina Ingvarsson
3. Anna Bylund 
37.00
41.04
45.15
 
D45 10 km 1. Helene Karlsson
2. Birgitta Tysklind
3. Agneta Sellin
4. Lotta Strömland 
5. Andrea Arvidsson
38.40
45.20
49.30
59.45
72.27
 
D50 10 km 1. Anki Edlund
2. Gunilla Sandkvist 
58.30
60.10
 
D55 10 km 1. Inger Sjöström 43.00
 
DM 10 km 1. Maria Rönnlund 45.35 
 
 
Herrar 5 km
 
H9 5 km
1. Hugo Abrahamsson 35.20
 
H10 5 km
1. Vilhelm Muribi 41.15
 
H13 5 km
1. Markus Oskarsson 23.40
 
H21 5 km
1. Lars-Gunnar Fick 28.50
 
H35 5 km
1. Joakim Nolberg 28.50
 
H65 5 km
1. Lars Hansson 20.35
 
HM 5 km
1. Björn Åström
2. Lars Åberg 
28.00
29.44 
 
 
Herrar 10 km
 
H15 10 km
1. Carl Schogster 35.30
 
H18 10 km
1. David Adolfsson 30.45
 
H19 10 km
1. Johan Jakobsson 37.20
 
H21 10 km
1. Björn Rydvall
2. Per Liv 
3. Andreas Oskarsson
4. Jonas Sandström
5. Henrik Persson
6. Alexander Sjögren
7. Pavio Grzelewski
8. Pelle Edlund
9. Ulf Karlsson
10. Robert Gustafsson
11. Markus Thunberg
12. Niklas Ryd
13. Mats Waldermarsson 
28.10
30.10
30.25
31.05
32.26
34.24
36.00
36.17
42.40
43.35
44.15
44.15
49.15
 
H30 10 km
1. Markus Ness

42.18
 

H35 10 km 1. Tomas Olofsson 
2. Fredrik Ragnarsson
3. Jon Brännström
4. Olof Häggström 
33.20
34.20
35.05
35.55
 
H40 10 km 1. Olof Stenlund
2. Christoffer Österlund 
3. Kenneth Bergkvist
4. Andreas Brodin
5. Erik Lundström 
6. Anders Lövgren
33.25
34.45 
39.25 
40.20
44.35 
45.40
 
H45 10 km 1. Stefan Jonsson 35.45
 
H50 10 km 1. Gert Lind 
2. Bengt Näsholm
3. Tony Åström
4. Ulf Holmqvist
5. Christer Tjäder
6. Per-Anders Karlsson
7. Tomas Landström 
32.30
34.16 
36.12 
38.47
39.30
44.25
45.46
 
H55 10 km      
1. Åke Gustafsson       
2. Martin Erlandsson
37.35 
46.00
 
H65 10 km 1. Anders Näslund
2. B-O Berglund 
3. Roland Forsberg

38.00
41.00 
47.35
 
H70 10 km 1. Björn Allergren
2. Gunnar Sjöblom
3. Robert Madisson 

37.35 
43.01 
43.25 
 
H75 10 km 1. Erling Edvinsson
2. Roland Holmqvist
43.01
51.30
 
HM 10 km 1. Håkan Vingfors
2. Krister Grahn
3. Fredrik Strandgren
4. Niclas Bromark
5. Andreas Olofsson
6. Jonny Hjelm
7. Sören Sandgren 
36.00
39.45
40.30 
39.55
41.30
45.35
47.50
 

 

40.44
Uppdaterad: 13 JAN 2013 13:13 Skribent: Magnus Rudehäll

fb2

 

Postadress:
Team Esplanad
Himlastigen 33 kv
90641 Umeå

Besöksadress:
Himlastigen 33 kv
90641 Umeå

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info